Complete Anatomy Veritabanı Erişimi hk

Değerli Öğrencilerimiz,

Elsevier tarafından sunulan Complete Anatomy veritabanı abonelik erişimimiz 31 Ağutos 2022 tarihine kadar açılmıştır. Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınıza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

17.000’den fazla farklı yapı içeriği, 1500’den fazla video ve 100 saatin üzerinde ders ile Complete Anatomy oldukça kapsamlı anatomi içeriğine sahiptir. Anatomi eğitiminde altın standard olarak kullanılan makro anatomi modeli, gerçek insan vücuduna en yakın olacak şekilde tasarlanmıştır. Daha derine inmek için mikroanatomi modellerini kullanabilir ve dokuların ve hücrelerin işleyişine yakından bakabilirsiniz.

Complete Anatomy içeriğinde bulunan özellikler:

*17.000’den fazla interaktif vücut yapısını içeren en gerçekçi ve eksiksiz insan modeli

*Atan ve atım sırasında diseksiyon yapılabilen 3D kalp modeli

*Tek bir platformdan erişebileceğiniz, Anatomi platformları arasındaki en geniş video içeriği. Kardiyoloji, Ortopedi, Oftalmoloji, Diş Hekimliği ve Fitness alanında 1,500’den fazla klinik video 

*Gerçek zamanlı Kas Hareketleri, Kasların Köken ve Yerleşimleri, Kemik Haritalama, Sinirlerin ve Arterlerin Takibi

*Ayrıntılı Mikroanatomi Modelleri. Modeli yakınlaştırarak detaylı inceleme yapılabilir ve birçok araç mikroanatomi modellerinde de kullanılabilir. (2D & 3D kalem, etiketleme, ağrı ve büyüme simülasyonları gibi)

*Yaratıcı araçlar – AR modu, sanal diseksiyon, kesit alma, 3D kalem, kemik kırıklarını ve yaralanmaları görselleştirme, ağrı ve hücre büyümesi simulasyonları 

*AR modunda çoklu kullanıcı özelliği ile sanal diseksiyon yapabilme

*Model üzerinde etiketleme, işaretleme ve görsel ekleme seçenekleri

*İnsan Anatomisi, Hasta Başı Ultrason Uygulamaları, Kadavra Görüntüleri gibi birçok konuda, alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmış 100 saatin üzerinde ders içeriğini tek bir platformda sunan tek anatomi   platformu.

*Tek bir platformdan erişebileceğiniz akademisyen araçları: müfredat oluşturma, ders kaydı yapma, içerikleri öğrenciler ile paylaşma ve öğrencilerin performansını takip edebileceğiniz öğrenci paneli özellikleri

Erişim: 

1. Adım: Bilgisayarınıza/Tabletinize/Akıllı Telefonunuza ücretsiz uygulamasını indirin.

2. Adım: Aplikasyonu cihazınızın uygulamaları içinden açın.

3. Adım: Bir hesap oluşturun.

  • Sağ-üst köşede Get Started’e tıklayıp “ sign up for free” seçeneğiyle kaydınızı oluşturun.
  • Kurumsal e-mailinizi girin (@altinbas.edu.tr  –  @ogr.altinbas.edu.tr ) ve şifre belirleyin. Profil detay bilgilerini de girdikten sonra bir onaylama e-maili alacaksınız.

4. Adım: Mail kutunuza giderek gelen e-mail içindeki onay butonuna basınız.

5. Adım: Erişim kodunu aktif edin (Redeem Code).

Aplikasyon içinde Settings (Ayarlar) menüsünden My Accounts (Hesabım) kısmına girip aşağıdaki erişim kodunuzu Redeem Code bölümüne girip Redeem butonuna basınız.

Öğrenciler için kullanılacak Redeem Code: OSZREOKFOG87 

Ekrandan çıkış yaparak Complete Anatomy’i kullanmaya başlayabilirsiniz.    

Saygılarımızla, sağlıklı günler dileriz.