18 Aralık 2018

Psikolojik Destek Birimi

Psikolojik Destek Birimi, Altınbaş Üniversitesi öğrencilerinin ve çalışanlarının bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmayı, üniversite ve yurt yaşamına uyumlarını kolaylaştırmayı ve onlara bu konularda gerekli becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Üniversitemiz öğrenci ve çalışanları, birimimizden karşılaştıkları kişisel ve ilişkisel sorunlar, kaygı, depresyon, aile ve sosyal ilişkiler, akademik ve iş performansı ile ilgili kaygılar, zorluklar, uyum ve adaptasyon problemleri vb. konularla ilgili destek alabilirler. Birimimizde tüm hizmetler ücretsizdir. 

Bu amaç doğrultusunda birimimiz, bireysel görüşmeler yapar, bireysel, sosyal ve akademik becerileri geliştirmeye, karşılaşılan veya karşılaşabilecek sorunların üstesinden daha kolay gelinmesine yardımcı olur. Yaşanılan sıkıntıların daha iyi anlaşılmasına ve kişinin kendini tanımasına destek olur.

Görüşmeler yaklaşık 45 dakika sürer. Görüşmelerin zamanına, sıklığına ve kaç hafta süreceğine danışanla birlikte karar verilir. Görüşmelerde GİZLİLİK İLKESİ esastır. Seanslar süresince verilen bilgiler ve paylaşımlar, danışanların izni olmadan kesinlikle başka bir kişi ve/veya kurumla paylaşılmaz. Ancak danışanların kendilerine zarar vermesi ya da bir başkasının zarar görmesi gibi durumlar söz konusuysa, bu bilgiler kişilerin güvenliğini sağlamak amacıyla danışanın bilgisi dahilinde üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

Randevu

Psikolojik Destek Birimi (PDB), randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Buradan randevu talebinde bulunabilirsiniz. Öğrenci Başvuru Formu 

Başvuruda vermiş olduğunuz bilgiler tamamen gizlidir, PDB ekibi dışında kimseyle paylaşılmamaktadır. Başvurunuz en kısa zamanda değerlendirilip randevu için uygun gün ve saat bildirimi ile geri dönüş yapılır. Formun sonunda bulunan zaman tablosuna mümkün olduğunca uygun zaman dilimini belirtmeniz, uygun şekilde randevu verilmesi açısından önemlidir. Yoğun dönemlerde geri dönüş süresi uzayabilmektedir.

 İlk görüşme için randevu verilen gün ve saatte haber vermeden gelmediğinizde başvurudan vazgeçtiğiniz düşünülür. Bu durumda PDB’ne ulaşarak yeniden randevu talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Mesai saatlerinde oluşan acil durumlar ya da kriz durumlarında telefon ya da e-mail ile başvurmadan direk birimimize gelebilirsiniz. Mesai saatleri dışında ise en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir. Sağlık Kuruluşları Rehberi için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için aşağıda yer alan e-posta adreslerine ulaşabilirsiniz:

Genel bilgi ve başvuru için: psikolojikdestek@altinbas.edu.tr

Mahmutbey Yerleşkesi için: ozgu.halitogullari@altinbas.edu.tr

Gayrettepe Yerleşkesi için: gizem.bodur@altinbas.edu.tr

Bakırköy Yerleşkesi için: beliz.iseri@altinbas.edu.tr